Een kudde van honderd paarden is vannacht vanuit een groot natuurgebied het ijs overgestoken naar een bos bij Almere. Een paar dieren zijn tijdens de oversteek door het ijs gezakt.
De Koninkpaarden volgden het spoor van edelherten over het ijs van de Oostvaardersplassen. Maar omdat paarden veel zwaarder zijn, zakten er een paar door het ijs. Gelukkig zijn de dieren weer allemaal uit het water gekomen. Voor één paard liep de oversteek niet goed af. Hij was zo verzwakt dat de boswachter hem moest afschieten.
Volgens Staatsbosbeheer, die over natuurgebieden in Nederland gaat, hebben de paarden de oversteek niet hebben gemaakt omdat ze honger hebben. Door de sneeuw is het voor de dieren moeilijk te zien waar de grond ophoudt en het ijs begint.
De organisatie zoekt nu uit hoe de dieren kunnen worden teruggebracht.
video