Youtube is jarig

zondag 14 februari 2010

Een bijzondere verjaardag vandaag. Youtube bestaat vijf jaar. Het videokanaal waar je zelf filmpjes op kan zetten is over de hele wereld populair.

Youtube is begonnen door drie vrienden. Ze vonden het vervelend dat ze elkaar geen filmpjes konden sturen. Op Valentijnsdag in 2005 begonnen ze daarom met de site. De makers wilden er eigenlijk een internetdatingsite van maken waar je ook filmpjes kon posten, maar juist die filmpjes werden populair.

Het eerste filmpje op Youtube zie je oprichter Jawed Karim die in de dierentuin vertelt over de olifanten. Nu worden er elke minuut 20 uur aan filmpjes opgezet. Omdat mensen over de hele wereld naar de filmpjes kunnen kijken kan je in korte tijd veel kijkers hebben. En er heel beroemd door worden zoals Esmee Denters, Susan Boyle en Justin Bieber.

Bekijk een paar populaire Youtubefilmpjes van de afgelopen vijf jaar en filmpjes van het Jeugdjournaal over Youtube.

Giuliano uit Italië is 5 jaar en een enorme spierbundel.

Susan Boyle werd wereldberoemd dankzij Youtube.

Oma Barbara uit Groot-Brittannië. Eén keer per week zet ze op Youtube een filmpje waarin zij en haar kleinkinderen laten zien hoe je geld kunt besparen.

Dit filmpje over een baby die een peuter bijt is bijna 160 miljoen keer bekeken.


 

Het allereerste Youtubefilmpje.

Justin Bieber is bekend geworden dankzij Youtube.

Dit filmpje waarin een gewone man zes minuten danst is meer dan 136 miljoen keer bekeken.

Jumpen werd in 2007 opeens even populair dankzij YouTube.

Een gewone jongen doet alsof hij een liedje zingt voor de webcam. Toch zo'n 36 miljoen keer bekeken.

Bekijk ook:

Videos

Laatste nieuws