Grote tornado's in VS

donderdag 20 mei 2010

Elk jaar rond deze tijd zijn er tornado's in de Verenigde Staten. Een tornado is een heel sterke ronddraaiende storm. De eerste tornado's zijn al gezien, gelukkig zijn er nog geen ernstige ongelukken gebeurd.

Tornado's

Een tornado is een koker van keihard draaiende lucht die onderaan een enorme onweerswolk hangt. De lucht draait zo ontzettend snel dat op de plek waar de tornado de grond raakt alles wordt verwoest.

Een tornado is dus ook erg gevaarlijk. Maar een tornado is kleiner dan een orkaan. Tornado's komen veel voor in de Verenigde Staten. Vooral in het voorjaar en aan het begin van de zomer.

Er zijn mensen die het fantastisch vinden om juist naar gebieden te gaan waar tornado's zijn. Ze worden ook wel tornado-jagers genoemd. Er zijn zelfs Nederlandse tornado-jagers, maar om hun hobby te beoefenen moeten ze wel naar Amerika. Bekijk een blog van echte Nederlandse tornadospotters.

Bekijk ook:

Videos

Laatste nieuws