Kinderen fietsen 500 kilometer

zondag 25 juli 2010

Niet lekker luieren in de zon, maar zo'n 500 kilometer op de fiets afleggen tijdens je zomervakantie! Dat staat 180 Nederlandse kinderen te wachten. Ze doen mee een speciale fietstour die nu al zestig jaar bestaat. Vandaag was in Arnhem de kennismakingsdag van de groep. Morgen gaan ze fietsen.

De fietstocht waar ze aan meedoen heet Ome Joops Tour. Die Tour bestaat al zestig jaar. De tour is vooral bedoeld voor kinderen tussen de 10 en 12 jaar, waarvan de ouders niet genoeg geld hebben om zelf op reis te gaan. Ze mogen hier gratis aan meedoen. 

In tien dagen fietsen ze met zijn allen achter elkaar in een lange sliert van Arnhem naar Boxmeer, Turnhout, Kaatsheuvel en weer terug naar Arnhem. Onderweg stoppen ze om leuke dingen te doen, maar er moet dus wel 500 kilometer gefietst worden!

Bekijk ook:

Videos

Laatste nieuws