Ze moesten gisteravond opeens hun huis uit, bewoners van 32 huizen in het noorden van Amsterdam. Dat komt omdat ze tegenover een flatgebouw wonen waar afgelopen zondag een grote explosie was. In de brokstukken die daarna in de omgeving lagen is een giftige stof gevonden: asbest.
Van asbest kun je erg ziek worden. Om er zeker van te zijn dat mensen de stof niet binnen krijgen, is de omgeving van de flat nu afgezet. De politie ging gisteravond laat bij mensen langs de deur om ze naar een veilige plek te brengen. In alle 32 huizen worden nu speciale metingen gedaan. Dat kan een paar dagen gaan duren, zegt de gemeente. De bewoners moeten daarom logeren bij vrienden of familie. Ook kunnen mensen terecht in een hotel in de buurt. Met bussen werden de bewoners daar afgezet.
Bij de ontploffing in een flatgebouw in Amsterdam-Noord werden zondag de voor- en achterkant van een flatwoning eruit geblazen. Een man raakte zwaargewond en ligt nu in het ziekenhuis.
video