Makkelijk lezen met nieuw lettertype

donderdag 22 september 2011

Er is een lettertype gemaakt voor kinderen met dyslexie. Letters speciaal voor kinderen die moeite hebben met lezen en schrijven. Het is pas net ontworpen, maar kinderen in Utrecht mogen er al mee experimenteren.

Eén op de 20 kinderen in Nederland heeft dyslexie. Als je dyslectisch bent gaan letters vaak een beetje dansen voor je ogen. Je hersenen maken van de letters één brei van woorden en sommige letters zie je zelfs op zijn kop. Het nieuwe lettertype moet er voor zorgen dat dat niet gebeurt.

De letters van Dyslexia (zo heet het lettertype) staan bijvoorbeeld verder van elkaar, zijn dikker en de p, b en d zijn goed uit elkaar te houden. De maker van het lettertype kan het weten, hij is zelf ook dyslectisch.

De proef wordt op meerdere scholen gehouden. Als het inderdaad bij meer dyslectische kinderen blijkt te werken, lezen over een tijdje waarschijnlijk veel meer dyslectische kinderen in dit lettertype. 

Bekijk ook:

Laatste nieuws