Geen Ieniemienie, maar Hanin en een hele andere Pino wonen in Shara'a Simsim. Dat is de Palestijnse naam voor Sesamstraat. Maar de bewoners van de Palestijnse Sesamstraat beleven hele andere avonturen dan in andere landen. Ze leren niet alleen het alfabet, maar ook over geweld.
Shara'a Simsim wordt opgenomen in de Gazastrook. Dat is een gebied bij Israël waar veel Palestijnen wonen. Al tientallen jaren is het daar onrustig. Meerdere keren is er oorlog geweest. Israël en de Palestijnen hebben namelijk ruzie over wie er in gebieden zoals de Gazastrook mag wonen. Bij de strijd om het gebied zijn al duizenden mensen omgekomen.
Heel veel Palestijnse kinderen groeien op met het geweld in de Gazastrook. Sesamstraat wil kinderen helpen bij hoe ze daar mee om moeten gaan. Sesamstraat leert kleine kinderen daar daarom niet alleen tellen en het alfabet. Maar ook dat geweld gebruiken niet goed is en dat ze trots kunnen zijn op hun volk.
video