Belangrijke vergadering over geldcrisis

Dit filmpje duurt 2 minuten en 42 seconden woensdag 26 oktober 2011 - Al 1024 keer bekeken

Hoe moeten de grote geldproblemen in Europa worden opgelost? Hierover vergaderen alle Europese regeringsleiders vanavond. Het is een belangrijke vergadering, want ze willen vandaag een oplossing vinden.

Euro

De landen bij de vergadering zijn met elkaar verbonden door de euro. In 17 landen wordt er mee betaald. Daarom moeten ze elkaar helpen als het met een van de landen slecht gaat. En met sommige landen gaat het heel slecht. Met Griekenland bijvoorbeeld, maar ook Spanje, Italië, Portugal en Ierland hebben problemen.

Griekenland

Vooral Griekenland heeft veel te veel geld uitgegeven. Ze hebben miljarden geleend en hebben nog veel meer miljarden nodig. De meeste Europese landen hebben daar last van, want ze hebben geld aan het land uitgeleend. Veel banken hebben hetzelfde probleem, want ook zij hebben miljarden uitgeleend. Als het land failliet zou gaan, zien zowel de landen als de banken hun geld niet meer terug en worden de problemen alleen maar groter.

Oplossing

De afgelopen maanden is er al veel bedacht en gepraat. Steeds werden er kleine zaken besloten, maar vanavond moet de echte oplossing voor de geldproblemen in Europa gevonden worden. Waarschijnlijk vergaderen ze tot diep in de nacht.

Bekijk ook:

Videos

Laatste nieuws