Orka Morgan vertrekt binnenkort naar een ander dolfinarium op het Spaanse eiland Tenerife. Volgens het Dolfinarium in Harderwijk is ze helemaal klaar voor het vertrek.
Ziek
Over de orka werd bijna anderhalf jaar ruzie gemaakt. Vorig jaar werd het zieke dier gevonden in de Waddenzee. Morgan werd opgevangen in het dolfinarium en kwam daar weer op kracht. Toch kon ze volgens het Dolfinarium niet terug naar zee, want zonder familie zou ze het niet overleven.
Rechter
Dierenbeschermers zijn het daar niet mee eens. Die zeggen dat het dier in de natuur hoort en niet in een aquarium. Orka Morgan zou naar familie in de zee bij Noorwegen kunnen worden gebracht. De regering en de rechter vinden dat niet de oplossing. Vandaag besloot de rechter dat Morgan zo snel mogelijk naar Tenerife moet.
Afscheid
Morgan vertrekt waarschijnlijk deze week nog. Vorige maand konden fans al afscheid van haar nemen.
Denk jij dat het goed is dat ze in een dolfinarium blijft, of was het beter geweest als Morgan in de natuur werd losgelaten? Reageer op de vraag.
video
video