Het gaat nóg slechter met de Nederlandse economie. Veel portemonnees blijven dicht. Op dingen als auto's, speelgoed, kleding en eten wordt flink bezuinigd.
Niet alleen wordt er minder uitgegeven, er werd het afgelopen half jaar ook minder verdiend. Als dit gebeurt noemen we dat een recessie. De laatste keer was in 2009 en nu is er dus weer een.
Voorzichtig
Het gaat al een paar jaar niet zo goed met de economie. Daardoor zijn mensen extra voorzichtig met het uitgeven van geld.
Volgens deskundigen is dit eigenlijk niet goed. Winkels en andere bedrijven verdienen zo minder, waardoor mensen hun baan verliezen.
Verkopen
Een ander probleem is dat Nederland minder spullen verkoopt aan andere landen. Daar verdienen we normaal veel geld mee. Maar nu even niet, want in het buitenland gaat het ook slechter met de economie.
Groei
Is er dan helemaal geen goed nieuws over de economie? Nou, wel een klein beetje. De recessie komt door cijfers uit de tweede helft van 2011. Als je kijkt naar heel 2011 gaat het juist ietsjes beter. Alleen is de groei niet zo groot als voor de problemen in de economie.