Wie wordt debatkampioen?

Dit filmpje duurt 2 minuten en 30 seconden zaterdag 21 april 2012 - Al 672 keer bekeken

Anderen overtuigen van jouw mening: dat is de bedoeling bij een debat. En om debatteren draait het vandaag ook op het Basisschool Debattoernooi in Den Haag. Daar wordt de debatkampioen van het jaar gekozen.

Stellingen

Teams van 16 basisscholen strijden met elkaar om zo veel mogelijk debatten te winnen. Niet door schreeuwen of drammen, maar inhoudelijk discussiëren. De 80 deelnemers gaan debatteren over 4 stellingen die gaan over merkkleding, straf, broertjes of zusjes en het journaal.

Standpunt

De deelnemers hebben deze stellingen van tevoren al te horen gekregen zodat ze zich er op voor kunnen bereiden. Maar, ze weten niet of ze vóór of tégen de stelling moeten zijn. Allebei de meningen moeten dus zijnvoorbereid. Vandaag horen ze in Den Haag welk standpunt ze in moeten nemen.

Bekijk ook:

  • Den Haag krijgt kinderpardon vrijdag 30 maart 2012 Plan moet jonge asielzoekers beschermen.
  • Veteranendag in Den Haag zaterdag 26 juni 2010 Het is vandaag Veteranendag. In Den Haag lopen ruim 3000 militairen en oud-militairen in een grote optocht door de stad. Prins Willem-Alexander bekijkt de hele optocht. Er zijn ook veel kinderen bij zoals Boris en Lana. Hun vader is een veteraan.
  • Demonstratierecord in Den Haag donderdag 10 december 2009 Het is vandaag de dag van de Mensenrechten. 13 verschillende groepen grepen die dag aan om te demonstreren in Den Haag. Vandaag demonstreren onder andere Koerden, Chinezen en Papoea's in Den Haag. Ook is er een demonstratie tegen het castreren van biggetjes zonder verdoving en is er een actie tegen het weggooien van eten.

Laatste nieuws