Wilde wasbeer in Nederland

Wasbeer Wasbeer | YouTube
dinsdag 23 oktober 2012

Voor het eerst is in Nederland een wilde wasbeer gefilmd. Onderzoekers filmden het dier in een polder vlakbij Nijmegen. Het gebeurde met een verborgen camera, die ze gebruiken om te kijken wat voor dieren daar leven.

Duitsland

Het is niet duidelijk of het dier bijvoorbeeld uit een dierentuin is ontsnapt of de grens is overgestoken via Duitsland. Daar leven tienduizenden wasberen in het wild. Dat ze ook in Nederland voorkomen wist tot nu toe niemand zeker.

Europa

Wasberen komen eigenlijk uit Noord-Amerika. Al meer dan 60 jaar worden de dieren ook in Europa gezien. De eerste wasberen ontsnapten uit hokken of zijn toen expres losgelaten. Daarna hebben wasberenfamilies zich flink uitgebreid.

Onderwerpen:

Bekijk ook:

  • Vermiste wasbeer weer thuis zaterdag 13 maart 2010 Mensen van de brandweer en de dierenambulance hebben in Arkel ruim een uur lang een wasbeer achtervolgd. Het dier zat op het dak van een huis bij de schoorsteen. De buren belden de hulpdiensten.
  • Zorgen om exotische dieren donderdag 3 januari 2013 Steeds meer slangen, hagedissen en wasberen naar opvang.
  • Lachen om dieren zondag 20 januari 2013 Filmpjes populair op Youtube en televisie.

Laatste nieuws