Jarenlang zat een groep asielzoekerskinderen in onzekerheid. Mochten ze wel of niet in Nederland blijven? Nu hebben ze eindelijk antwoord: Ja.
Aleksandar
Volgens de plannen van de nieuwe regering mogen asielzoekerskinderen die hier langer dan vijf jaar wonen voor altijd in Nederland blijven. Als ze tenminste de goede papieren hebben en altijd eerlijk zijn geweest over hun verleden. Voor zo'n 1500 kinderen is dat goed nieuws. Aleksandar en zijn 8-jarige zusje zijn twee van die kinderen.
Feestdag
Voor Aleksandar is een gewone schooldag in Katwijk vandaag ineens een feestdag geworden. Hij mag met zijn gezin in Nederland blijven. Voor de verkiezingen voerde hij nog actie en probeerde hij mensen over te halen om op een partijen te stemmen die asielzoekerskinderen helpen. Zijn ouders zijn uit Servië gevlucht toen het daar oorlog was, maar dat is lang geleden. Aleksandar is hier geboren en woont al zijn hele leven in Nederland. Vandaag zie je hem in het Jeugdjournaal.
video
video