Nationale rouw na aanslagen in Sri Lanka

Nationale rouw na aanslagen in Sri Lanka

De ochtend begon in Sri Lanka met drie minuten stilte. Daarmee werden de slachtoffers van een serie aanslagen op Eerste Paasdag herdacht.

Bij de aanslagen kwamen zondag meer dan 300 mensen om het leven. Onder de slachtoffers zijn ook drie Nederlanders. Het gaat om twee volwassen vrouwen en een meisje van 12 jaar. Ze waren op vakantie in Sri Lanka en woonden niet in Nederland.

Opgepakt

De politie in Sri Lanka heeft inmiddels 40 mensen opgepakt, die zouden hebben geholpen bij de aanslagen. Zeven daders zijn om het leven gekomen.

De terroristische groep IS heeft gezegd dat zij achter de aanslagen zitten. Het is nog onduidelijk of dat echt zo is. Dat is namelijk moeilijk te controleren.

Charlie

We spraken ook met de Nederlandse Charlie. Hij kwam in Sri Lanka aan op de dag van de aanslagen en is erg geschrokken:

Charlie was in Sri Lanka tijdens de aanslagen