Windpark in Zeeland zet molens stil als vogels voorbij vliegen

Windpark in Zeeland zet molens stil als vogels voorbij vliegen

Een windpark in Zeeland heeft een speciaal systeem gekregen om vogels te beschermen. Als er vogels in de buurt komen van de draaiende wieken, wordt een molen stilgezet.

Het gaat om het windpark Krammer. Dat park ligt in het midden van drie natuurgebieden: de Grevelingen, de Oosterschelde en het Krammer-Volkerak. Hier vliegen veel vogels langs.

Camera's, microfoons en speakers

Er staan 34 windmolens in het park. Allemaal hebben ze camera's, microfoons en speakers gekregen. Met dat systeem kunnen vogels in de buurt gespot en gewaarschuwd worden. Ook kan een molen dus worden stilgezet om vogels veilig voorbij te laten vliegen.

Minder geld

Als de molens stil staan, wekken ze geen stroom meer op. Het windpark verdient dan minder geld. Het kost het park ongeveer 15.000 euro per maand.

Dat is een behoorlijk bedrag. Maar we willen graag dat de vogels, en met name de grote zeearenden, hier blijven vliegen.
Gijs van Hout van het windpark tegen Omroep Zeeland