Heel veel medailles voor Nederland op WK schaatsen

De Nederlandse schaatsers zijn lekker bezig op het WK Afstanden. De afgelopen dagen regende het al medailles en vandaag zijn er weer een paar bijgekomen. Zo won Irene Schouten goud op de 5000 meter. Nooit eerder won een Nederlandse WK-goud op die afstand.

Goud, zilver en brons

Het onderdeel 1500 meter mannen was eerder op de dag en dat werd een Nederlands feestje. Thomas Krol won goud, Kjeld Nuis pakte het zilver en Patrick Roest het brons.

Bij de 5000 meter voor vrouwen pakte de Russische Natalia Voronina zilver. Carlijn Achtereekte veroverde het brons.

Later vanmiddag schaatsen de mannen nog de 10.000 meter. Ook op die afstand maken Nederlands kans op prijzen.

Andere medailles

Eerder dit weekend won Nederland al goud op het onderdeel ploegenachtervolging. Ook was er goud voor Marijke Groenewoud bij de massastart. Kai Verbij won goud op de 1000 meter. Jutta Leerdam won zilver op de 1000 meter voor vrouwen en Femke Kok schaatste naar het zilver op de 500 meter. Antoinette de Jong won goud op de 3000 meter.