'Spotgoedkoop' Harry Potter-boek geveild voor 18.500 euro
Op een veiling is een Harry Potter-boek verkocht voor ruim 18.500 euro. Flink meer dan de oude eigenaar er voor betaalde. Het boek werd vorig jaar gekocht in een tweedehandswinkel voor zo'n 60 cent.
Het gaat om een boek van Harry Potter en de Steen der Wijzen. Het boek komt uit 1997 en van deze eerste uitgave zijn er maar 500 gedrukt. Daarom zijn ze veel geld waard.
Tekeningen
Het geveilde boek is eigenlijk niet meer zo mooi. De kaft is beschadigd en sommige pagina's zijn gevouwen. Ook is het boek 'versierd' met kindertekeningen.
Dat zeldzame Harry Potter-boeken veel geld waar zijn, werd op dezelfde veilig nogmaals duidelijk. Een boek dat er veel beter uitzag, werd geveild voor meer dan 80.000 euro.
Record
Eind vorig jaar betaalde iemand 417.000 euro voor een Harry Potter-boek. Dat is nog steeds het record.