
Al ruim 54 miljoen euro opgehaald voor slachtoffers aardbeving
Zoveel mogelijk geld ophalen voor de slachtoffers van de aardbeving in Turkije en Syrië. Dat is het doel van de grote actiedag in het Beeld & Geluid-museum. En dat lukt behoorlijk. Rond 19:00 uur was er al 54,7 miljoen euro binnen.
Mensen kunnen natuurlijk online geld overmaken, maar ze kunnen ook bellen. In het Beeld & Geluid-museum zitten bekende Nederlanders die de telefoon opnemen. Bijvoorbeeld Thomas van StukTV.
Ik zit in het belpanel. Mensen kunnen bellen en geld doneren en met dat geld kunnen de hulporganisaties mensen helpen met voedsel, onderdak en medische hulp.
De afgelopen dagen konden mensen ook al geld overmaken. Het geld gaat naar hulporganisaties die hulp geven aan de slachtoffers van de aardbeving.
Dekens
Ze kopen er bijvoorbeeld warme dekens voor, maar ook flesjes water en kacheltjes. Het is in het gebied namelijk erg koud en veel mensen kunnen niet terug naar hun huis en moeten in tenten slapen.
Vanavond rond 22:15 uur wordt bekendgemaakt hoeveel geld er in totaal is opgehaald tijdens de actiedag.