Oranjevrouwen winnen eerste wedstrijd op WK

Oranjevrouwen winnen eerste wedstrijd op WK

Nederland is goed begonnen aan het WK voetbal. De eerste wedstrijd tegen Portugal was erg spannend, maar werd uiteindelijk gewonnen: 1-0.

De Oranjevrouwen begonnen sterk aan de wedstrijd en hadden veel de bal. Na 13 minuten kopte Stefanie van der Gragt de bal in het Portugese doel.

Van der Gragt kopt Oranjevrouwen op voorsprong tegen Portugal

Ook na het doelpunt bleef Nederland de beste ploeg op het veld. Elke keer als ze de bal verloren, wisten ze 'm snel terug te veroveren. Daardoor kreeg Portugal nauwelijks kansen om te scoren.

Tweede helft

In de tweede helft had Oranje het lastiger. Het lukte Portugal nu wel om de bal in de ploeg te houden. Toch kregen ze opnieuw weinig grote kansen.

En dus konden de Oranjevrouwen juichen toen de scheidsrechter op haar fluitje blies voor het einde van de wedstrijd. Nederland heeft nu een goede kans om door te gaan. Eerst spelen ze nog wel tegen het sterke Verenigde Staten en het waarschijnlijk iets minder sterke Vietnam.

Ga jij de WK-wedstrijden van de Oranjevrouwen kijken?

7.020 stemmen

Deze stelling is gesloten

46% 3.211 stemmen

54% 3.809 stemmen