Nieuwswekker: Minder muziekles + Schaatsen op natuurijs

Goedemorgen! Het is dinsdag, dus je moet straks waarschijnlijk naar school. Maar eerst... een nieuwe Nieuwswekker!

Het weer

Vannacht was het flink koud en heeft het gevroren. Een frisse ochtend dus. De rest van de dag wordt bewolkt. Er valt af en toe een beetje regen. Het wordt tussen de 1 en 7 graden.

Het weer van 14 januari

Dit heb je misschien gemist:

- Het gaat niet goed met muziekscholen in Nederland. Sommige muziekscholen moeten stoppen, omdat ze geldproblemen hebben. Ze krijgen bijvoorbeeld minder geld van de gemeente.

Wat vind jij: is het belangrijk om muziekles te krijgen?

Muziekles is belangrijk.

12.900 stemmen

Deze stelling is gesloten

66% 8.530 stemmen

34% 4.370 stemmen

Dit is vandaag in het nieuws:

- Vanaf vandaag is ze voor iedereen te zien: het pandajong dat zo'n halfjaar geleden werd geboren in Ouwehands Dierenpark. Maandenlang zat ze met haar moeder op een speciale plek waar mensen haar niet konden zien. Het was ook lang onbekend of het een meisje of een jongen was. Een meisje dus! Ze heeft inmiddels ook een naam: Lang Yue. Dat is een Chinese naam die verwijst naar de beroemde Nederlandse schilder Rembrandt. Je ziet haar vanavond in het Jeugdjournaal!

- Het thema van de Koningsspelen wordt vandaag bekendgemaakt. De sportdag is op 17 april. Meer dan een miljoen kinderen in Nederland en op Nederlandse scholen in het buitenland gaan dan op school samen ontbijten en sporten.

- In Winterswijk kunnen mensen heel eventjes schaatsen op natuurijs. Op de schaatsbaan ligt een een dun laagje ijs, net genoeg om te kunnen schaatsen. Waarschijnlijk is het om 12.00 uur klaar, dan is het te warm en zal het ijs snel smelten.

Schaatsliefhebbers op de natuurijsbaan van de Winterswijkse IJs Vereniging (2022)

En dan nog even dit...

Elke keer ineens moeten poepen als je in de supermarkt staat? Rhodé Kok weet er alles van:

Rhodé Kok moet altijd poepen in supermarkt