
Kinderen krijgen vioolles
Minder geld voor muziekscholen, lessen duurder
Het gaat niet goed met muziekscholen in Nederland. Sommige muziekscholen moeten stoppen, omdat ze geldproblemen hebben. Anderen vragen meer geld voor hun lessen en dat kan niet iedereen betalen.
Veel muziekscholen krijgen geld van bijvoorbeeld de gemeente, een subsidie heet dat. Met dat geld kunnen ze kinderen lessen geven voor een lage prijs.
Minder geld
In veel gemeenten zijn die subsidies de afgelopen jaren minder geworden. Sommige muziekleraren stoppen daarom met lesgeven en zoeken een andere baan.
Voor muziekles op basisscholen is vaak wel nog voldoende geld. Volgens experts leren kinderen in die lessen vooral de basis-informatie over muziek. Om echt goed te worden in het bespelen van een instrument, is muziekles na school nodig.