Pac-man, Pong en Space Invaders

Pac-man, Pong en Space Invaders

Even niet de nieuwste techniek met het mooiste beeld en de vetste games, maar simpele, oude computerspellen...

Je kunt er dit hele weekend mee spelen tijdens de Retro Game Experience in museum Beeld en Geluid in Hilversum.

Het begin

Computers en computerspellen zijn nu overal om je heen, maar vroeger was dit wel anders. Hoewel de eerste computerspellen al jaren eerder werden ontwikkeld, werden ze langzaam populair vanaf ongeveer 1970. Meer dan veertig jaar geleden dus.

Je kon ze niet zomaar even thuis spelen, maar moest er voor naar arcades, een soort winkels waar enorme computers stonden. Daar kon je alleen heel simpele spelletjes op spelen.

Thuis

Pas in de jaren tachtig van de vorige eeuw werden de eerste spelcomputers voor thuis veel verkocht, zoals de Nintendo uit 1983. DePlayStationkwam in 1994 in de winkel en deXboxpas in 2001.

Apple

Dat zijn heel succesvolle spelcomputers, maar er waren er ook veel die flopten.

Zo maakt het bedrijf Apple nu heel populaire spullen als iPads en iPhones, maar hun spelcomputer Apple Pippin (uit 1996) was geen succes.

Pac-man

Een van de bekendste figuren uit oude spelletjes is Pac-man.

Het idee is heel simpel: Pac-man moet alle stipjes in beeld opeten, zonder zelf geraakt te worden door de spookjes. Probeer het HIER zelf maar eens!

De nieuwste computerspellen zijn het leukst.

4.312 stemmen

Deze stelling is gesloten

57% 2.437 stemmen

43% 1.875 stemmen