
Oranje uitgeschakeld op EK na verlies tegen Tsjechië
Een enorme teleurstelling voor Oranje en voor alle Nederlandse voetbalfans. Het Nederlands elftal is uitgeschakeld op het EK. In de achtste finale tegen Tsjechië verloor Oranje met 0-2.
In het begin leek Oranje nog sterk. Al in de eerste minuut was er een kans voor Denzel Dumfries. Daarna ging het minder goed en kreeg Tsjechië een paar kansen. Die gingen er niet in.
Rode kaart
In de tweede helft ging het helemaal mis. Matthijs de Ligt viel over de bal en maakte hands. Hij moest het veld af met een rode kaart.
Oranje moest dus met 10 man verder en dat bleek erg lastig. Tsjechië maakte in de 68e minuut het eerste doelpunt. In de 81ste minuut viel het tweede doelpunt en was het definitief afgelopen voor Oranje.
De spelers bedankten na afloop nog wel even de Nederlandse fans die naar Boedapest waren gereisd.
Tsjechië staat zaterdag in de kwartfinale tegen Denemarken.