Lidl verkoopt geen sigaretten meer

Lidl verkoopt geen sigaretten meer

Bij supermarkt Lidl zijn vanaf vandaag geen sigaretten meer te koop. De supermarkt wilde er eind 2022 mee stoppen, maar dat doen ze nu dus een jaar eerder.

1 oktober is daar een logische datum voor, omdat dan stoptober begint. In die maand proberen veel rokers te stoppen met roken.

Weg uit de supermarkt

Lidl is de eerste winkelketen in Nederland die stopt met het verkopen van sigaretten, maar zeker niet de laatste. Vanaf 2024 moeten alle supermarkten de sigaretten en sigaren uit de winkel halen.

Het idee is dat dan minder mensen gaan roken. Rokers kunnen dan alleen nog naar tankstations of speciaalzaken om sigaretten te kopen.

Minder aantrekkelijk

Er zijn al andere maatregelen om roken minder aantrekkelijk te maken. Zo is een pakje sigaretten behoorlijk duur. Ook staan er waarschuwingen en nare foto's op de pakjes.