
Yeva (11) woont op het grootste ziekenhuis-schip ter wereld
Het grootste ziekenhuis-schip ter wereld ligt nu in de haven van Rotterdam. Volgende week vertrekt het naar het Afrikaanse land Senegal, om daar zieke mensen te helpen. Aan boord zijn natuurlijk artsen en verplegers, maar ook de 11-jarige Yeva loopt er rond. Hij woont op het ziekenhuis-schip.
De ouders van Yeva werken op het schip. Zijn vader als beveiliger en zijn moeder werkt soms als kapster op het schip. Samen maken ze verre reizen.
Het schip vaart naar allerlei landen in Afrika om mensen te helpen.
Het enorme schip is 174 meter lang, bestaat uit meterslange gangen en wel 12 verdiepingen. En op al die verdiepingen zijn natuurlijk vooral ziekenhuiskamers te vinden.
Maar om ervoor te zorgen dat de bewoners het ook naar hun zin hebben op het schip, zijn er ook andere dingen te vinden. Zo moet Yeva natuurlijk naar school, hebben hij en zijn ouders hun eigen woning en is er een basketbalveld.
Al gaat het basketballen soms ook wel eens mis.
Er vliegt wel eens een bal in de zee, ja. Daarom hebben we nu een net om het veld.
Het schip vertrekt over een paar dagen weer uit de Rotterdamse haven.
Zou jij op een schip willen wonen?
10.984 stemmen
Deze stelling is gesloten
34% 3.755 stemmen
65% 7.229 stemmen