Help! Vrouw vindt schorpioen in haar schuur

Loop je rustig je schuur binnen om wat te pakken, kom je ineens een levende schorpioen tegen! Het overkwam een vrouw uit Nunspeet toen ze schone doekjes voor haar baby wilde pakken.

Niet in Nederland

Hoe het dier daar is gekomen is onduidelijk, want schorpioenen komen niet voor in Nederland. De vrouw vermoedt dat het dier vanuit Zuid-Europa is meegereisd in de verpakking van de babydoekjes. Ook een deskundige denkt dat er zoiets gebeurd kan zijn.

Waar spullen verzonden worden, kunnen dieren meekomen. Denk aan spinnen bij een lading bananen. Als de verpakking op een plek is geweest waar schorpioenen voorkomen, kan er zo eentje meekomen.
expert van een dierenzaak

Het gaat waarschijnlijk om een Europese zwarte schorpioen. Zelf is de vrouw nogal bang voor insecten en spinnen, maar haar vriend was meteen enthousiast.

Hij wilde hem nog houden ook! Hij is naar de dierenwinkel gegaan voor een reptielenhok.
vrouw

En zo heeft de schorpioen een nieuw thuis gekregen op het kantoor van haar vriend.