Nieuwswekker: 10 jaar koning + Voetbalwedstrijd gestaakt
Goedemorgen op de eerste dag van het weekend! Pak je ontbijt erbij en ga lekker zitten. Hier lees je welk nieuws je vannacht gemist hebt en wat er vandaag nog gaat gebeuren.
Het weer
Het wordt vandaag redelijk zonnig. Maar op sommige plekken kan het later op de dag bewolkt en regenachtig zijn.
Dit heb je misschien gemist:
- De wedstrijd tussen NAC Breda en Willem II is gestaakt omdat er dingen op het veld werden gegooid. Eerst vuurwerk, en later ook plastic bekers. Vorige week maakte de voetbalbond KNVB nieuwe regels bekend. Daarin staat dat wedstrijden gelijk gestaakt worden als er twee keer achter elkaar iets op het veld wordt gegooid.
- In de Amerikaanse staat Montana wordt TikTok waarschijnlijk verboden. Appstores mogen de app niet meer aanbieden. Dat betekent dat je hem daar niet kan downloaden. Mensen die de app al hebben, hoeven zich geen zorgen te maken. Zij krijgen geen straf.
- SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, heeft toestemming gekregen om komende maandag een nieuwe raket te lanceren. De raket heet Starship. Met deze grote raket wil SpaceX in de toekomst mensen naar de maan en naar Mars sturen.
Dit is er vandaag in het nieuws:
- Koning Willem-Alexander is deze maand 10 jaar koning. Daarom is er onderzoek gedaan naar hoe populair de koning en het koningshuis zijn. Daaruit blijkt dat veel minder mensen vertrouwen hebben in de koning dan 10 jaar geleden.
- Het is voor veel kinderen een droom: Optreden met je favoriete artiest. Voor Daymian komt die droom vanavond uit. Dan zingt hij mee op het concert van zijn idool Mart Hoogkamer. Je ziet het vanavond in het Jeugdjournaal.
Ben jij weleens naar een concert geweest?
9.265 stemmen
Deze stelling is gesloten
54% 4.980 stemmen
46% 4.285 stemmen
- Vandaag komt er weer een nieuwe Uitgezocht online. Dit keer gaat het over China! Hoe machtig is China eigenlijk? En moeten we echt zo bang zijn voor dat land? Benjamin zocht het uit.
En dan nog even dit...
Een Spaanse vrouw heeft 500 dagen (!) in een grot gewoond. Dat is een wereldrecord. Ze vierde twee verjaardagen onder de grond, had geen contact met familie en vrienden en zag helemaal geen zonlicht.
