Onderzoek: Voetbalschoenen voor vrouwen zitten vaak niet lekker
Kun je goed voetballen als je schoenen niet lekker zitten? Nou, nee dus! 4 op de 5 profvoetbalsters zegt dat ze niet goed presteren als hun voetbalschoenen niet goed zitten.
Dat staat in een nieuw onderzoek van de Europese voetbalbond. Voor het onderzoek hebben 350 profvoetbalsters een vragenlijst ingevuld.
Pijn in de voeten
Het probleem: sommige merken maken nog niet speciale voetbalschoenen voor vrouwen en meisjes. Of ze maken die wel, maar houden niet genoeg rekening met de voeten van vrouwen. Die zijn namelijk vaak smaller dan die van mannen.
1 op de 3 profvoetbalsters in het onderzoek zegt dat ze soms blaren krijgen of pijnlijke voeten. Sommige voetbalsters knippen zelfs een gat in hun schoen, zodat de schoenen net iets lekkerder zitten.
De Europese voetbalbond is geschrokken van het onderzoek. Ze hopen dat er snel iets verandert.
Ons doel is dat ieder meisje en iedere vrouw een schoen heeft die goed past.