Nieuwe iPhones krijgen dezelfde oplader als andere telefoons

"Mag ik een Iphone-oplader lenen?" Die vraag hoef je in de toekomst waarschijnlijk niet meer zo te stellen. De telefoons van het merk Apple krijgen namelijk dezelfde opladers als die van andere merken.

Gisteravond werden de nieuwe iPhones gepresenteerd. Daarop zit een USB-C-ingang. Dat is dus dezelfde ingang als op de meeste andere telefoons. En dat is iets nieuws. Want jarenlang gebruikte Apple zijn eigen ingang, waarvoor dus ook een andere oplaad-kabel nodig was.

Hier zie je het verschil tussen de kabels. Links is de oude iPhone-kabel, rechts de USB-C-kabel die ze nu (ook) gaan gebruiken.

Dat ze nu van kabel en ingang veranderen, komt door regels van de Europese Unie. Die willen dat alle telefoons dezelfde opladers gebruiken. Daardoor zouden mensen minder opladers nodig hebben en dus ook minder opladers hoeven weggooien.