Nieuwswekker: Nog geen regering + Reclame in Roblox

Goedemorgen! Deze woensdagwekker staat weer vol met nieuws en natuurlijk het weer.

Vannacht trokken er behoorlijk wat zware buien over het land en ook in de ochtend kan het nog wat regenen. Later vandaag wordt het droger, behalve in het zuiden.

Dit heb je misschien gemist:

- We krijgen voorlopig nog geen nieuwe regering. De vier politieke partijen die samen een regering wilden vormen zijn gestopt met praten. Dat heeft de partij van Pieter Omtzigt bekendgemaakt. De partijen zaten acht weken samen, maar zijn er niet uitgekomen.

- NEC is als eerste voetbalclub door naar de halve finales van de KNVB-beker. De club uit Nijmegen won met 3-0 van ADO Den Haag. Vanavond spelen onder andere Feyenoord en AZ tegen elkaar voor een plek in de halve finale.

Dit is vandaag in het nieuws:

- Deze week dropten het Nederlandse leger hulpgoederen in Gaza. Dat gebeurde vanuit een vliegtuig met hulp van computergestuurde parachutes. Vandaag zie je in het Jeugdjournaal hoe zoiets precies werkt.

- Een opvallend concert vandaag in Amsterdam. Daar gaan mensen een game spelen terwijl een klassiek orkest er live muziek bij maakt. Daarna speelt het orkest ook nog muziek uit populaire games als Horizon en Assassin's Creed.

- En er is meer game-nieuws. Grote merken bouwen vaak eigen werelden in Roblox om bekender te worden bij kinderen. Zo zitten kledingmerken als Nike en H&M, speelgoedmaker Hasbro, lolly-merk Chupa Chups en chipsfabrikant Cheetos al in het spel. Wat vind jij van reclame in games? Reageer op de stelling:

Reclame voor kinderen in games moet verboden worden.

7.952 stemmen

Deze stelling is gesloten

51% 4.028 stemmen

49% 3.924 stemmen

En dan nog even dit...

Door een ruzie tussen TikTok en een platenmaatschappij is heel veel muziek van TikTok verdwenen. Nummers van onder andere Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish kunnen niet meer worden worden gebruikt in TikToks. Wat vinden kinderen en TikTokkers daar eigenlijk van?

TikTokkers balen van verwijderde muziek: 'Stuk minder leuk zo'