Tienduizenden mensen hun huis uit na damdoorbraak in Rusland
Tienduizenden mensen in Kazachstan en Rusland zijn dit weekend hun huis uit gevlucht vanwege overstromingen. De overstromingen komen doordat een dam is doorgebroken in de rivier de Oeral, bij de Russische stad Orsk.
De rivier stroomt bij de grens tussen Rusland en Kazachstan. In beide landen zijn veel mensen naar droge plekken gevlucht. Reddingswerkers hebben met rubberbootjes mensen in veiligheid gebracht.
Dit zijn beelden van de reddingen:

De dam brak door doordat het water in de rivier veel te hoog stond. Dat komt door de zware regenval van de afgelopen tijd. Volgens journalisten in Rusland werd de dam ook niet goed onderhouden en was hij daardoor zwak.
Hulpdiensten zeggen dat er zeker drie mensen om het leven zijn gekomen door de overstroming. Duizenden huizen staan onder water. En ongeveer 50.000 mensen in Kazachstan moesten hun huis uit. En in Rusland kunnen ook duizenden mensen niet meer in hun huis wonen.