Politie grijpt in bij demonstratie van studenten tegen oorlog in Gaza

De politie in Amsterdam heeft ingegrepen bij een demonstratie tegen de oorlog in Gaza. Demonstranten (onder wie veel studenten) hadden een gebouw van de Universiteit van Amsterdam ingenomen.

De demonstranten willen dat de universiteit niet meer samenwerkt met universiteiten in Israël.

Klappen

De demonstratie verliep de hele nacht en dag best wel rustig. Maar de politie greep in, omdat de universiteit aangifte had gedaan.

De demonstranten gooiden met spullen naar de politie en spoten brandblussers leeg. De politie deelde klappen uit aan de demonstranten.

De politie zet shovels in om de barricades te verwijderen

Het is de tweede dag op rij dat er actie wordt gevoerd bij de Universiteit van Amsterdam. Eergisteren ging het er ook heftig aan toe. Toen werden er veel mensen opgepakt.

Utrecht

Niet alleen in Amsterdam wordt er gedemonstreerd. Ook in Utrecht zijn honderden demonstranten bij de universiteit aan het protesteren.