Jutta Leerdam schaatst voortaan zonder ploeg: 'Volg je hart'
Schaatsster Jutta Leerdam hoort voortaan niet meer bij een schaatsploeg. Op social media legt ze uit dat ze na lang twijfelen heeft gekozen om in haar eentje verder te gaan met schaatsen.
Bijna alle professionele schaatsers horen bij een ploeg. Zo kunnen ze samen met ploeggenoten trainen en bij wedstrijden regelen de ploegen alles voor de schaatsers. Ook zitten bij schaatsploegen mensen die veel weten, zoals wat sporters het beste kunnen eten en welk trainingsschema goed bij ze past.
Eigen route
Maar Leerdam gaat dat dus allemaal zelf doen, op haar eigen manier. Ze vindt dat ze zich zo beter kan voorbereiden op de Olympische Spelen in 2026 in de Italiaanse stad Milaan.
Sinds 2022 zat de 25-jarige Jutta Leerdam bij het team Jumbo-Visma. Daarvoor had ze haar eigen ploeg, die ze zelf had opgericht samen met schaatser Koen Verweij.
Journalisten dachten dat ze hierna bij Team IKO zou gaan schaatsen. Ze zegt dat ze dichtbij was om bij die ploeg te gaan. Maar uiteindelijk doet ze dat dus niet.
Gelukkig voor Leerdam mag ze de ijsbaan en sportschool gebruiken van de schaatsbond KNSB. De KNSB zegt dat Leerdam een grote kampioen is en dat de schaatsbond sporters graag helpt.