Orka's laten zeilboot zinken tussen Marokko en Spanje

Orka's laten zeilboot zinken tussen Marokko en Spanje

Een groep orka's heeft een zeiljacht aangevallen in de Straat van Gibraltar. Dat is de zee tussen Marokko en Spanje.

De bemanning voelde plotseling dat de boot geramd werd op het roer en de romp. Het roer raakte beschadigd en er ontstond een lek. Een ander schip heeft de bemanningsleden snel van boord gehaald. De 15 meter lange zeilboot is daarna gezonken.

Honderden aanvallen

De laatste jaren zijn er opvallend veel aanvallen van orka's bij Marokko, Spanje en Portugal. In vier jaar zijn er volgens zee-onderzoekers ruim 700 aanvallen gemeld.

Waarom de dieren dit doen is niet duidelijk. Het is voor wetenschappers een groot mysterie. Misschien komt het doordat orka's elkaars gedrag na-apen.

De Spaanse kustwacht roept kleinere boten op om deze zomer in de buurt van de kust te blijven varen. In ondiep water is de kans op een aanval kleiner.