Fans Vitesse dolblij, want de club blijft bestaan

Supergoed nieuws voor fans van voetbalclub Vitesse. De club uit Arnhem mag namelijk ook volgend jaar nog voetballen in het professionele voetbal. De club houdt zijn proflicentie, zoals ze dat noemen.

Eind vorige maand wilde de voetbalbond KNVB Vitesse nog straffen. De bond wilde gaan zorgen dat Vitesse niet meer mag meedoen in het professionele voetbal. Er waren namelijk grote geldproblemen bij Vitesse. En het leek erop dat de club die niet op tijd kon oplossen.

Zakenman

Begin deze maand kwam er al een beetje goed nieuws. Een rijke Nederlandse zakenman liet namelijk op het allerlaatste moment weten dat hij Vitesse wil kopen. Met zijn geld kan de club een deel van de problemen oplossen.

Maar er moesten nog meer dingen gebeuren voor de club uit de problemen zou zijn. De oude eigenaar, een Amerikaanse zakenman, krijgt namelijk nog miljoenen euro's van de club. Maar de Amerikaan heeft gezegd dat hij dat geld niet komend jaar al terug wil hebben.

Feest

Afgelopen seizoen degradeerde Vitesse van de eredivisie naar de eerste divisie. En volgende week, op 9 augustus, dus toch wel aan het nieuwe seizoen beginnen in de eerste divisie. Fans vierden feest in het centrum van Arnhem.

Niek Opten

@NiekOpten

https://t.co/ZYGr4lKRRL

Afbeelding bij tweet

3 augustus 202418:30

Eerder dit jaar maakten we deze video over de problemen bij Vitesse.