Kinderen lezen namen voor van oorlogsslachtoffers

Kinderen lezen namen voor van oorlogsslachtoffers

In Westerbork is een grote herdenking van de Tweede Wereldoorlog bezig. Tijdens een speciale ceremonie worden de namen voorgelezen van mensen die in de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen. Dat waren vooral Joden, maar ook Roma en Sinti.

Groep 7 en 8 van basisschool De Bosvlinder lezen ook namen voor. Hun school staat in Hooghalen, vlakbij de plek van kamp Westerbork. Tijdens de Tweede Wereldoorlog was er in Westerbork een kamp waar mensen werden opgesloten.

In ons dorp Hooghalen waren twee bakkerijen. Die gingen in de Tweede Wereldoorlog heel veel broden bakken voor het kamp.
Noëlle

Kamp Westerbork was een doorgangskamp. Dat betekent dat mensen die daar werden opgesloten, later via dit kamp met treinen naar concentratiekampen in Duitsland en Polen werden gebracht.

De kinderen vinden het indrukwekkend om de namen voor te lezen.

Ik vind het belangrijk dat die namen worden voorgelezen. Ze zijn doodgegaan en ze wisten van niks.
Pascal

In Kamp Westerbork worden iets meer dan 103.000 namen voorgelezen. Dat gebeurt 5 dagen en 6 nachten, tot 27 januari. In totaal 120 uur lang.