Zware storm in Ierland: stroom uitgevallen en scholen dicht

Zware storm in Ierland: stroom uitgevallen en scholen dicht

Bij ruim 700.000 huizen in Ierland is de stroom uitgevallen door storm Éowyn. De storm trekt op dit moment over het land en richt veel schade aan. De premier roept iedereen op om thuis te blijven. Het is de zwaarste storm in meer dan 20 jaar.

In Ierland lopen de elektriciteitsleidingen boven de grond. Daardoor hebben veel huizen geen stroom. Bij Phoenix, die in Ierland woont, is de stroom ook uitgevallen. En wat doe je dan?

Ik speel gewoon veel bordspelletjes met m'n familie. En ik ben blij dat we niet naar school hoeven.
Phoenix

Door de harde wind zijn verschillende bomen omgevallen, is een dak van een huis weggewaaid en raakte een bouwsteiger los van een gebouw. Ook zijn aan de kust boulevards ondergelopen.

In het grootste deel van het land geldt code rood. Scholen blijven daarom gesloten en treinen en bussen rijden voorlopig niet. Het duurt waarschijnlijk minimaal een week voordat alle huizen weer stroom hebben.