Nieuwswekker: Eerste klus Amalia + Carnavalswagens
Goedemorgen! De meesten van jullie hebben lekker vakantie. Wij niet, wij zijn gewoon aan het werk om jou weer een verse Nieuwswekker te kunnen geven. En dit is 'm dan. En hij staat weer helemaal vol met nieuws. Fijn hè? Maar goed, eerst:
Het weer
Na het warme weer van gisteren, staat er vandaag... geen één zon op de weerkaart! Het wordt een behoorlijk regenachtige dag. En het wordt ook een stuk kouder.
Dit heb je misschien gemist:
- Het zou beter gaan met paus Franciscus. De paus is 88 jaar en ligt sinds vorige week in het ziekenhuis met een dubbele longontsteking. Mensen uit zijn team zeggen dat het nu beter gaat. Hij zou af en toe uit bed zijn en hoeft niet meer de hele tijd in bed te liggen. Toch zegt een arts dat dit niet betekent dat hij geen gevaar meer loopt. De komende week blijft hij nog voor de zekerheid in het ziekenhuis.
- De Oranjevrouwen hebben gisteravond gelijkgespeeld tegen Duitsland. Het werd 2-2. Het was de eerste wedstrijd in het toernooi de Nations League. In de zomervakantie is het Europees kampioenschap, en daarom worden deze wedstrijden gebruikt om te bekijken wie het beste op welke plek kan staan. Zo mocht niet Sherida Spitse de eerste bal schieten, maar deed Veerle Buurman dat. Ook deed Vivianne Miedema weer voor 't eerst mee. Zij had een blessure.
Hier kan je een deel van de wedstrijd bekijken:

Dit is er vandaag in het nieuws:
- Een spannende dag voor Prinses Amalia: ze gaat voor het eerst in haar eentje officieel werk als prinses doen. Vandaag is ze in de plaats Vlissingen vanwege een nieuw marineschip. Het schip heet de Den Helder en wordt na vandaag officieel gebruikt. Het is een traditie om dan een fles champagne tegen het schip kapot te slaan.
Dat gaat Amalia vanmiddag doen, en daarna praat ze ook nog met mensen die gaan werken op het schip. En dit dus de eerste keer dat ze haar prinsessenwerk alleen doet. Hiervoor deed ze officiële dingen altijd samen met haar ouders, koning Willem-Alexander en koningin Máxima.
Wat vind jij: is het interessant wat de prinsessen allemaal doen? Je kunt het hieronder laten weten:
Nieuws over de prinsessen is interessant.
10.244 stemmen
Deze stelling is gesloten
46% 4.742 stemmen
54% 5.502 stemmen
- Lassen, papier-maché-en, pakken naaien en heel veel ander knutselwerk. Nog één weekje en dan trekken op veel plaatsen in Nederland weer de carnavals-optochten door de straten.
Voor het zover is, zijn bouwgroepen druk bezig met de laatste loodjes aan de wagens. Hebben ze stress of gaat alles prima? Je ziet het in het Jeugdjournaal!
Zo ging de optocht in Heerlen vorig jaar:

En dan nog even dit zoekgeraakte schilder-schaap:

Hoera, als je dit leest heb je het eind van de Nieuwswekker gehaald! Laat een emoji van een schip en champagne achter in de comments, dan zien we precies wie dit heeft gelezen. Fijne dag!