Criminelen stelen voor 2 miljoen dollar aan sneakers

In de Verenigde Staten is voor 2 miljoen dollar aan sneakers gestolen. Dat is ongeveer 1,91 miljoen euro. Het gebeurde in de staten Californië en Arizona.

Stelen

De dieven hebben de trein waarmee Nike-sneakers vervoerd werden overvallen. Dat deden ze door te wachten tot de trein langzamer reed en er dan vandoor te gaan met duizenden schoenen. De schoenen zijn nog niet allemaal te koop in de winkel, wat ze extra kostbaar maakt. Een paar van deze schoenen kost in Nederland ongeveer 220 euro.

Opsporen

De overvallers hadden al vaker de trein geplunderd en daarom kon de politie ze opsporen met een slimme truc. De agenten plaatsten volg-apparatuur in de schoenendozen. Zo kon de politie de dieven vinden en oppakken.

Wat is er voor 2 miljoen dollar gestolen?