Nieuwswekker: Scholen Baarn weer open + Rat verstoort vergadering

Goedemorgen! Klaar voor een nieuwe schooldag? Hier hebben we het nieuws weer voor je verzameld!

Het weer

Er is een mix van zon en wolken. Het blijft droog. Het wordt tussen de 13 en 17 graden.

Dit heb je misschien gemist:

- De negen basisscholen in Baarn die gisteren dicht bleven vanwege een dreigbrief, gaan vandaag weer open. Volgens de politie is er geen aanwijzing dat er echt iets zou gebeuren. Het is dus gewoon veilig om naar school te gaan.

In de brief stond dat er iets heel ergs zou gaan gebeuren op de scholen. Voor de zekerheid waren de scholen dus gesloten. De politie is nog aan het onderzoeken wie de brief geschreven heeft.

- Politici in de Engelse stad Birmingham zullen gek hebben opgekeken. Tijdens een belangrijke vergadering over de grote hoeveelheid afval op straat, kwam er opeens een gigantische rat binnengelopen!

Of nou ja, niet een echte rat. Maar een man in een rattenkostuum. Met zijn actie wilde de man aandacht vragen voor het afvalprobleem in de stad. Vuilnisophalers in Birmingham zijn namelijk al een maand aan het staken. En daardoor heeft de stad nu last van een rattenplaag.

Dit is vandaag in het nieuws:

- Hoera hoera! Prinses Ariane is jarig vandaag. Ze wordt 18 jaar, officieel volwassen dus. Als je 18 bent zijn er bepaalde dingen die je mag doen, zoals autorijden. En voor prinses Ariane zullen er nu nog meer dingen veranderen. Vanavond zie je daar meer over.

- 80 jaar geleden kwam de Tweede Wereldoorlog ten einde in een deel van Nederland. Hoe die bevrijding ging? Dat spelen mensen vandaag na in Wilp, de plek waar de bevrijding begon. Kinderen zijn daar ook bij.

- Mensen zouden vaker naar elkaar moeten zwaaien. Dat vinden ze in Middelburg, de hoofdstad van Zeeland. Daarom liggen er vanaf vandaag door de hele stad zwaaistenen. Als je zo'n stoeptegel tegenkomt, is het de bedoeling dat je naar elkaar zwaait.

Groet jij op straat weleens iemand die je niet kent?

En dan nog even dit...

Er komt een nieuw Universal-pretpark in Engeland!

Er komt een Universal pretpark in Europa