Nieuwswekker: Telefoonverbod + Boekenprijs
Goedemorgen! En welkom op deze prachtige, zonnige weekenddag. We snappen dat je het liefst zo snel mogelijk naar buiten rent, maar eerst hebben we nog een kakelverse Nieuwswekker voor je!
Het weer
Je ziet het al: een weerkaart vol zonnetjes. Het wordt zo'n 22 graden, en in het zuiden kan het zelfs 25 graden worden.
Dit heb je misschien gemist:
- De politie heeft nog iemand aangehouden voor de explosie in een flatgebouw in Heerhugowaard. Donderdagavond werden al vier minderjarigen opgepakt. Hoe oud ze zijn, is niet bekendgemaakt. Maar volgens de burgemeester zijn ze erg jong. Twee appartementen raakten helemaal verwoest door de explosie.
- Ook op sommige MBO scholen wordt nu gepraat over een telefoonverbod in de klas. Studenten hebben er met elkaar en met deskundigen over gepraat. Op een school in Friesland hebben de studenten nu zelf besloten hun telefoons in de tas te stoppen als de docent uitleg geeft.
Op basisscholen en middelbare scholen zijn telefoons in de klas al een tijd verboden. De regel is bedacht omdat veel kinderen erg afgeleid raken door hun mobieltje.
Jullie zijn er al een tijdje aan gewend dus. Wij zijn benieuwd wat jullie nu van dat verbod vinden.
Ik ben blij met het telefoonverbod in de klas.
7.011 stemmen
Dit is vandaag in het nieuws:
- Het is één van de belangrijkste kinderboekenprijzen van Nederland: de Woutertje Pieterse Prijs. En vandaag wordt bekend wie de grote winnaar is.
De genomineerden zijn De Lijst van Violet Sopjes, Ommouw me, De vrouw en zijn hoofd, Dichter bij de seizoenen, Oever en Vandaag komen we niet meer thuis. Het zou goed kunnen dat je die niet allemaal kent: de Woutertje Pieterse Prijs gaat vaak naar boeken die wat minder bekend zijn dan bijvoorbeeld de winnaars van de Gouden Griffel of andere prijzen.
- In een boom klimmen, de trap op rennen of armpje drukken. Dingen die veel kinderen doen, maar die voor Sara lastig zijn. Ze heeft een spierziekte die bijna nooit voorkomt.
Het is daarom extra fijn om zo af en toe af te spreken met kinderen die dat ook hebben en weten hoe dat is. Daarom organiseert ze met haar stichting een lotgenotendag.
En dan nog even dit...
Een bijzonder moment op een groot golf-toernooi in de Verenigde Staten. Vóór de grote wedstrijd mocht de vierjarige dochter van een van de deelnemers ook een balletje slaan. Of ze net zoveel talent heeft als haar vader, dat zie je in de video!
