
Man opgepakt na bedreiging op basisschool Oisterwijk
Het was flink schrikken voor kinderen op basisschool De Coppele in Oisterwijk. Vanochtend liep een agressieve man de school binnen. Hij zou dreigende dingen hebben geroepen en had misschien ook een wapen bij zich. De man is opgepakt door de politie.
Het gebeurde rond 08.00 uur. De school was nog niet open, maar de opvang wel. Leraren belden meteen 112. Alle kinderen, meesters en juffen werden daarna naar een veilige plek gebracht. Ze werden opgevangen bij een zwembad. De leerlingen zijn erg geschrokken.
Ik vond het best wel eng, want de juffen waren ook helemaal verdrietig.
Er werd een grote zoektocht gestart naar de man. De politie zocht met veel agenten, speurhonden en een helikopter naar hem. Er werd urenlang gezocht.
Ook in de basisschool werd onderzoek gedaan, of de man misschien een explosief had achtergelaten. Daar was een melding van gemaakt. Maar er is niks gevaarlijks gevonden in de school.
Andere scholen
Een andere basisschool in de buurt hield voor de zekerheid de deuren gesloten. Kinderen zaten binnen en mochten niet naar buiten om te spelen. Maar volgens de school is het daar nu ook rustig.
De leerlingen van De Coppele krijgen morgen geen les. Ze kunnen wel naar school om met deskundigen te praten over wat ze hebben meegemaakt. Waarom de boze man de school binnenging, is niet bekend. Dat wordt nog onderzocht.